Predstava „Basnomanija“ učenika 1-4

Svečano otvaranje Naučnog igrališta održano je 12. juna. Tom prilikom učenici su u novom
prostoru izveli predstavu „Basnomanija“, a spoj dečje igre, pozorišta, prirode i zajedničkog
rada stvorio je posebnu atmosferu koja je nagrađena dugotrajnim aplauzom publike.
Na pripremi predstave radilo se mesec dana. Tema – basne, bila je i tematska celina, obrađena
tokom maja. Odabrano je 15 basni za dramatizaciju, a uvod za predstavu, tekst za pesmu
„Basne“, kao i poster napisala je i kreirala razredni učitelj, Marija Golubović. U predstavi su
učestvovali svi učenici odeljenja 1-4. Za predstavu su na časovima likovne kulture, učenici
sami kreirali svoje maske za predstavu.