Međunarodni stručni skup u Kulturnom centru Čukarica

Povodom obeležavanja Svetskog dana knjige i autorskih prava, 18.4.  2024. g.održan je onlajn stručni skup

Digitalni alati web 2.0 i web 3.0 u kreiranju obrazovnih
sadržaja; Primena digitalnih alata u kreiranju ekoloških bajki i zajedničke digitalne knjige.

Voditelji stručnog skupa, nastavnici naše škole: Marija Golubović, Biljana
Gradojević, Vesna Ignjatović i Miloš Kozić su prezentovali upotrebu web alata: Crosswords labs, ChatGPT, Bing image creator i StoryJumper i način na koji će se uz pomoć veštačke inteligencije kreirati ekološka bajka. Organizator stručnog skupa, bio je KC Čukarica, odakle su naši nastavnici sa grupom učenika imali uključenje putem Zum platforme. Skupu su se priključile škole iz Turske, Italije, Rumunije, dopunskih škola iz dijaspore i iz cele Srbije. FeridunJuksel, nastavnik matematike i autor e-Twenning projekta Let’s green the future bio je poseban gost skupa svojom prezentacijom o veštačkoj inteligenciji zajedno sa Jasemin Altun, nastavnicom engleskog jezika. Tokom radioničarskog dela skupa, učenici su kreirali ekološke bajke i postavili ih u digitalnu knjigu u StoryJumper -u. Time je cilj skupa u potpunosti bio ispunjen.