Лична карта школе

пребивалиште и адреса

ТРАЈНО

рок важења

ОШ ,,Уједињене нације” налази се у насељу Церак Виногради у Београду, Борова бр. 8. Почела је са радом 1985. године.

Зграда школе је модерно архитектонско здање  са 14 учионица, 16 кабинета, кабинетом за информатику, мултимедијалним учионицом, библиотеком, свечаном салом, фискултурном салом са трибинама, спортским теренима за кошарку, рукомет, фудбал и одбојку и две учионице продуженог боравка.

Школско двориште које се простире на око 2 хектара, чине добро осмишљене и лепо уређене зелене површине. У последњих неколико година засађено је око две стотине нових садница, а на површинама испред учионица засађено је цвеће.

У овој школској години, школу похађа 1415 ученика, распоређених у 53 одељења. Рад у школи одвија се у две смене, преподневној од 8.00 до 13.10 и поподневној од 14.00 до 19.10 и то тако да су у једној смени ученици од 1. до 8. разреда са парним индексом одељења, у другој са непарним, а смењују се недељно.

Кадровски услови

У школи је запослено 114 радника: 30 наставник у разредној настави, 54 наставникa у предметној настави, 4 у правно финансијској служби, 20 радника као помоћно – техничко особље, 4 стручна сарадника (психолог, 2 педагога, библиотекар), помоћник директора и директор.

Органицација рада

На Наставничком већу, на почетку школске године извршена је расподела часова по предметима, изабрани руководиоци одељењских и стручних већа, установљена расподела задужења у оквиру 40-не недеље и усвојен распоред часова за текућу школску годину.

У школи се од првог разреда учи енглески језик, од петог разреда француски језик. Ове школске године у петом разреду су три нова обавезна наставна предмета: Информатика и рачунарство, Техника и технологија и Физичко и здравствено васпитање.

За обавезан изборни  предмет,  ученици су се анкетом определили за: Хор и оркестар и Информатику (шести, седми и осми разред), Домаћинство (седми и осми). У петом разреду су се определили за обавезне слободне активности (Чувари природе, Цртање, вајање, сликање и Свакодневни живот у прошлости). Ученици млађих разреда су се определили за: први разред -  Лепо писање, други разред - Чувари природе, трећи разред - Чувари природе и Народна традиција и четврти  разред - Чувари природе.

Обавезне изборне предмете (грађанско васпитање и верску наставу) ученици бирају у првом и петом разреду и у обавези су да их изучавају до краја текућег циклуса. Изабрани спорт се оцењује бројчаном оценом и улази у просек. Изборни предмет се оцењује бројчаном оценом, али не улази у просек. У складу са просторним могућностима  школе изабрани спорт се реализује кроз часове одбојке за девојчице и фудбал за дечаке, а групе се формирају на основу бројног стања анкетираних ученика.

У школи се посебна пажња посвећује и ваннаставним активностима. Постоје 31 секција, 10 у млађим и 21 у старијим разредим. Највеће интересовање ученици испољавају за спортским, а затим за културно-уметничким активностима.

Од посебних програма у школи се релизују школа Црвеног крста и Клуб УН.

Безбедност ученика

Да би спречили и избегли све несигурности, које се односе на свеопшту безбедност ученика, Годишњим програмом рада школе су прописана правила којих се придржавају сви запослени у школи у непосредном односу и раду са ученицима, као и сами ученици и њихови родитељи. Одржавање безбедности потпомаже и видео надзор, школски полицајац, физичко-техничко обезбеђење, рад стручне службе и Тима за заштиту деце од злостављања.

НАШЕ СНАГЕ

• Активно учешће у реформским процесима
  • Компетентан стручни кадар
  • Перманентно стручно усавршавање