Обавештење за ученике и наставнике

У понедељак, 16.10.2017. у школи ће се одржати показна вежба "Евакуација и прихват угрожених ученика у ванредној ситуацији" у организацији школе, Заједнице извиђачких организација Србије и Руско-српског хуманитарног центра.

У оквиру припрема за вежбу, школу су посетили  Бојан Гламочлија, директор РСХЦ, руски спасиоци и представници Извиђачког одреда спасилаца.

Вежба ће почети при крају  4. часа у преподневној смени школским звоном.  Ученици ће са наставницима који држе 4. час напустити школу користећи излазе по схеми евакуационих путева.

Ученици млађих разреда, изузев првака, користиће главни излаз, а остали ученици излаз поред сале и доњи излаз ка спортским теренима.

Излаз  ученика треба да буде што ефикаснији,

без трчања и галаме.

Вежба ће трајати  око 30 минута и подразумева упознавање ученика са активностима које би се предузеле у случају стварне потребе у некој ванредној ситуацији:

• прихват повређених,
  • психолошка подршка,
  • смештај угрожених лица,
  • интервенција ватрогасаца
  • евакуација угрожених лица са висине

Вежбу ће пратити и представници Општине, представници Сектора за ванредне ситуације  и Студио Б.

Ученици се после завршетка вежбе враћају на наставу по устаљеном распореду часова.